РЕАЛІЗАЦІЯ ОСНОВ ПРИНЦИПІВ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРАКТИК
DOI:
https://doi.org/10.28925/2312-5829.2020.1.14Ключові слова:
академічна доброчесність, академічна нечесність, академічне шахрайство, плагіат, студенти, якість вищої освітиАнотація
У статті розглядаються основні виклики, з якими стикається студентська спільнота та викладацький склад у напрямку створення університетуєвропейського типу на основі принципів академічної доброчесності як складника якості вищої освіти. Розглянуто основні універсальні норми, які мають увійти в повсякденне життя університету та забезпечити підвищення якості навчального та наукового процесу. Висвітлено основні прояви академічної нечесності.
Розглянуто досвід ЄС та Франції, зокрема, щодо впровадження принципів академічної доброчесності у життя та діяльність студентів та викладачів.
Зазначено основні методи подолання академічної нечесності у розвинених країнах.
Підкреслено дотримання принципів академічної доброчесності як компонента якості вищої освіти. Відзначено сучасний стан принципів впровадження академічної доброчесності в українській університетській освіті. У статті проаналізовано поняття та принципи академічної доброчесності. Виявлено типи академічної нечесності. Зазначено, що академічна доброчесність визначається як сукупність етичних принципів та правил у Законі України «Про освіту». Розкрито ініціативи, запровадженні у світі для подолання проблеми. У роботі подано хронологію прогресу в цій галузі. Проект, який фінансується Європейським Союзом «Порівняння політики щодо академічної доброчесності у вищій освіті по всьому Європейському Союзу», розкрито у статті як важливу ініціативу країн ЄС щодо впровадження принципів академічної доброчесності на їх території. Визначено мету, учасників та цільову групу цього проекту. Наголошено, що встановлення принципів академічної доброчесності є досить складним процесом, який передбачає не лише визначення, фіксацію, а й свідоме та вільне прийняття цих принципів усіма членами академічної спільноти. Наявність доброї волі, просвітлення ентузіазму, впевненості у своїй правоті серед прихильників академічної чесноти в поєднанні з сучасними інформаційними технологіями зазначаються як фактори прискорення цього процесу і розширення кола ідеологічних прихильників принципів академічної доброчесності.
Завантаження
Посилання
• Academic integrity and plagiarism. Electronic resource. Access mode : https://www.coe.int/en/web/ethics-transparency-integrity-in-education/academic-integrity-and-plagiarism
• Artyukhov, A. & Liuta, O. (2017). Academic integrity in Ukrainian higher education: values, skills, actions. Business Ethics and Leadership, Volume 1, Issue 1,, p. 34–39.
• Batechko, N. & Durdas, A. (2019). Academic Integrity in the context of the European Practices: the experience of France. Continuing Professional Education: Theory and Practice, Issue 3 (60), p. 88–94.
• Haton, Jean-Paul (2017). Intégrité scientifique : les universités françaises renforcent leur dispositif. Electronic resource. Access mode : https://www.letudiant.fr/educpros/opinions/integrite-scientifique-les-universites-francaises-renforcent-leur-dispositif.html
• Impact of Policies for Plagiarism in Higher Education Across Europe (IPPHEAE). Retrived on February 20, 2020 from http://plagiarism.cz/ippheae/
• Killinger, B. (2010). Integrity: Doing the Right Thing for the Right Reason. McGill-Queen’s University Press.
• Law of Ukraine «On Higher Education». [Electronic resource]. Access mode: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145–19
• Satsyk, V. (2017). Academic Integrity: A Mythical Concept or Effective Tool for Higher Education Quality Assurance: [Electronic resource]. Access mode: http://education-ua.org/en/articles/930.
• With clear touchstones, towards sustainable success – academic integrity as safeguard for quality educationhttps://saiup.org.ua/novyny/clear-touchstones-towards-sustainable-success-academic-integrity-safeguard-quality-education/
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Освітологічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори зберігають за собою всі авторські права та одночасно надають журналу право першої публікації на умовах лізенції Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.